W dniach 15-16 lutego 2014r. w Markach k. Warszawy, odbyły się IX Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej. Do turnieju zgłoszono 16 ekip reprezentujących firmy z terenu całego kraju. Po dwudniowej, rywalizacji najlepszą drużyna okazał się zespół Maxfarbex-Budotermika Busko-Zdrój, który w finale pokonał drużynę Mador Sosnowiec 3-1. Trzecie miejsca zajęły ex-equo półfinaliści mistrzostw, drużyny Bilfinger Infrastructure Warszawa i Sevroll-System Warszawa.


W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej, dało się zauważyć wyraźną zmianę w ścisłej czołówce mistrzostw. Tym razem z przyczyn technicznych, w zawodach nie mogło wziąć udziału wiele utytułowanych zespołów, takich jak: Knauff Bełchatów, Eltur-Serwis Bogatynia, Kaldo Sandomierz, Dombud Katowice czy zwycięzca ubiegłorocznej edycji Swedwood Lubawa. Drużyny te zapowiadają jednak szybki powrót do rywalizacji w kolejnych edycjach mistrzostw. Absencje wymienionych zespołów wykorzystały inne rywalizujące drużyny, meldując się w czołówce mistrzostw. Mistrz Polski, drużyna Maxfarbex-Budotermika, zasłużenie zdobyła tytuł, będąc najlepszą drużyną w przekroju dwóch dni rywalizacji. Drużyna wicemistrzów, Mador Sosnowiec, która w letniej edycji mistrzostw zajęła trzecie miejsce, też zaliczana była do grona faworytów, co udowodniła na boisku. Podium uzupełniły doświadczone zespoły Sevroll-System i Bilfinger, które zawsze zaliczają się do ścisłej czołówki każdych zawodów.
Z grona debiutantów najlepiej zaprezentowały się drużyny Dalmet Tomaszów Mazowiecki, który bardzo pewnie awansował do ćwierćfinału mistrzostw. Tam jednak nie sprostał późniejszemu wicemistrzowi, przegrywając po zaciętej walce 0-1. Bardzo dobre wrażenie swoją grą, mimo, że nie awansowała do II rundy mistrzostw, zrobiła drużyna Warbud Warszawa. Zespół ten, w pierwszej rundzie trafił do niezwykle silnej grupy, w której rywalizowały późniejszy mistrz i wicemistrz Polski, a także bardzo mocna drużyna Inwest-Bud Zgierz, która po pierwszej rundzie wymieniana była w gronie faworytów do zwycięstwa w turnieju. Zespół Warbud-u, jako jedyny w mistrzostwach zremisował z późniejszym Mistrzem Polski, drużyna Maxfabex-Budotermika 1-1. Drużyna z Warszawy, pewnie wygrała tzw. „Puchar Pocieszenia Mistrzostw”, jednak w przyszłości z pewnością walczyć może o te cenniejsze trofea.


Patronem medialnym IX Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej był serwis ABC Budownictwo.


Firma Almar Sport już teraz zaprasza na letnią edycję Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w piłce nożnej, która odbędzie się w dn. 6-7 września we Wrocławiu.