W ten sposób deweloperzy przyciągają klientów

Rekordowa liczba oferowanych mieszkań w głównych miastach oraz niepewna sytuacja w gospodarce sprawia, że dzisiaj deweloperzy muszą zintensyfikować swoje wysiłki na rzecz poszukiwania chętnych na nowe mieszkanie.

Najskuteczniejszym sposobem zachęcenia klientów do zakupu nie tylko mieszkania jest zaoferowanie niższej ceny. Coraz więcej firm z branży stara się znaleźć nabywców dokładając do mieszkania wycieczki lub w niektórych skrajnych przypadkach nawet samochody. Szansą na relatywnie łatwe znalezienie kupców są targi mieszkaniowe. Wynika to z faktu, że wybierają się na nie zazwyczaj osoby już mocno zainteresowane nabyciem nowego lokum. Mając to na uwadze wielu przedsiębiorców z branży przygotowuje na takie wydarzenia specjalne promocyjne oferty, aby jeszcze na miejscu zachęcić potencjalnych klientów do zakupu.

Każdy deweloper stara się także wyróżnić swój projekt. Podkreśleniu jego atrakcyjności i wyjątkowości służyć ma niebanalna architektura budynku. Dzięki temu w naszym kraju rośnie liczba nowych obiektów mieszkaniowych, które swoim wyglądem mogą przyciągnąć oko przechodniów. Poza tym ważne jest również usytuowanie inwestycji. Strategią marketingową danego projektu powiązana stała się także nazwa osiedla. Coraz częściej stosowaną formą promocji projektów deweloperskich jest możliwość pochwalenia się tzw. vipem, który zamieszka w danej inwestycji. Podobny sposób reklamy stosują właściciele kamienic, którzy nie wykorzystują obecności dzisiejszych sław, ale nazwiska znanych postaci, które mają już swoje miejsce w historii.

W głównych dzielnicach Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Gdańska można znaleźć wiele tego typu budynków, na których znajdują się tablice upamiętniające mieszkające tam niegdyś osobistości. Taka praktyka z jednej strony służy wyrażeniu szacunku dla danej postaci, ale również zdecydowanie wpływa na wzrost wartości nieruchomości.

Źródło: inf. pras. Emmerson S.A., stan z dnia 27 czerwca 2012 r.

Data publikacji: 27 czerwca 2012 r.