Konferencja zaplanowana w Sheraton Sopot Hotel przeznaczona jest dla przedstawicieli rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych: deweloperów, pośredników, przedstawicieli banków, firm budowlanych, biur architektonicznych i pośredników finansowych. Spotkanie daje możliwość wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku.

Jednym z takich trendów są cieszące się coraz większą popularnością inteligentne systemy zarządzania domem. 

- Rozwiązania te stają się powszechne. Nieruchomości wyposażone w automatykę są postrzegane jako nowoczesne, funkcjonalne, oszczędne i bezpieczne. Co więcej, wielu deweloperów już teraz oferuje je w standardzie – mówi Rafał Ciszewski, menedżer ds. obsługi klienta biznesowego i rynku deweloperskiego FIBARO.

Sterowanie domem odbywa się za pomocą smartfona, tableta czy komputera i to z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy dotknięcie, żeby uruchomić pralkę, wyłączyć żelazko, czy ustawić opuszczanie rolet po zachodzie słońca.

Na ubiegłorocznej edycji Forum Rynku Nieruchomości pojawiło się niemal 400 uczestników, w tym również wielu z zagranicy. W tym roku wystawców i przedstawicieli całej branży ma być jeszcze więcej. 
Źródło: PR EXPERT Marek Dąbrowski