21 kwietnia br. wiceminister Piotr Styczeń wręczył nagrodę Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej dla najlepszej szkoły wyłonionej w 41. finale centralnego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku statuetkę dla szkoły, której najwięcej uczniów uplasowało się na najwyższych miejscach w konkursie, zdobył Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu.

Gospodarzem tegorocznego rozstrzygnięcia ogólnopolskiego turnieju budowlanego był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, którego uczniowie zwyciężyli w ubiegłym roku. W zawodach wzięło udział 30 uczniów z 20 szkół rywalizując o zwycięstwo w zawodach murarz, posadzkarz, stolarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, malarz - tapeciarz. Nagrodą dla laureatów finału centralnego jest zwolnienie z części egzaminów zawodowych.

Źródło: transport.gov.pl