Bezpłatny e-book Rewolucja na rynku finansowym: przelewy natychmiastowe, MREL i nowe obowiązki nadzorcze
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o korupcję urzędników z Bartoszyc

Podinspektor w Referacie Infrastruktury i Budownictwa Urzędu Gminy w Bartoszycach oraz inspektor nadzoru robót sanitarnych zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Obaj żądali korzyść majątkową w zamian za wykonanie czynności służbowych.

mlotek kajdanki laptop
Źródło: iStock

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zdobyli informacje o możliwej korupcji w związku z zakończeniem inwestycji realizowanej na rzecz Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Bartoszyce. Czynności wykonane przez funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania dwóch osób - podinspektora w Referacie Infrastruktury i Budownictwa Urzędu Gminy w Bartoszycach oraz inspektora nadzoru robót sanitarnych działającego na zlecenie Gminy.


Z ustaleń CBA wynika, że obaj żądali 60 tys. zł w zamian za zakończenie odbioru robót. W Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie mężczyźni usłyszeli zarzuty uzależnienia wykonania czynności służbowych od przyjęcia korzyści majątkowej. Czyn ten zagrożony jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Polecamy książki biznesowe