Policja zabezpieczyła dokumentację w Departamencie Infrastruktury i Lokali oraz w Biurze Pośrednictwa Zamiany Mieszkań w łódzkim magistracie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście. Zostało ono wszczęte kilka dni temu po zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa, które trafiło na policję.

Prokuratura na razie nie ujawnia kto złożył zawiadomienie, ani jego szczegółów. Wiadomo jednak, że sprawa dotyczy ub. roku. "Ustalamy, czy mogło dochodzić do nieprawidłowości w zamianie lokali wchodzących w skład mieszkaniowych zasobów miasta oraz do fałszowania dokumentów związanych z zamianą mieszkań komunalnych" - powiedział w czwartek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Śledczy badają również czy nie doszło do naruszenia reguł dotyczących zamiany mieszkań wynikających z uchwały Rady Miejskiej w Łodzi z 29 czerwca ub. roku.

Kopania potwierdził, że na polecenie śródmiejskiej prokuratury policjanci zabezpieczyli dokumentację w Departamencie Infrastruktury i Lokali Urzędu Miasta Łodzi oraz w Biurze Pośrednictwa Zamiany Mieszkań łódzkiego magistratu, a dotyczących zamiany mieszkań komunalnych. "Trwa analiza tej dokumentacji. Te dokumenty, które mogą mieć znaczenie dowodowe, zostaną zabezpieczone jako dowody rzeczowe" - dodał prokurator.

W sprawie przesłuchanych zostało już kilka osób, w tym urzędnicy magistratu. Śledczy zapowiadają kolejne przesłuchania. 

szu/ bno/