13 i 14 lutego hala MTP w Poznaniu po raz pierwszy w tym roku zapełniła się gośćmi targowymi pragnącymi poznać aktualną ofertą mieszkaniową.

Weekendowe wydarzenie miało duże znaczenie dla klientów, którzy z powodu zmian w programie MdM poszukiwali wyjaśnienia nowych zasad, możliwości uzyskania kredytu – Duża ilość nowych inwestycji a także zmiany na rynku nieruchomości sprawiły, że ta edycja Targów Mieszkań i Domów była wyjątkowo udana pod względem frekwencji – podkreśla Grzegorz Zieliński ze spółki Nowy Adres, organizator Targów Mieszkań i Domów.

Wyjątkowe oferty mieszkań w granicach miasta

Wśród wystawców w większości można było spotkać deweloperów oferujących mieszkania w zabudowie wielorodzinnej na obszarze miasta – Targi to wydarzenie, które bardzo pomaga w znalezieniu wymarzonego mieszkania. Odwiedzający mogą skorzystać nie tylko z porad biur sprzedaży ale też zasięgnąć fachowej wiedzy specjalistów czy doradców kredytowych – zaznacza Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EkonBud-Fadom.


Dobry czas dla podpoznańskich inwestycji

Ta edycja targów przyciągała również klientów preferujących większy komfort a zarazem dogodny dojazd do centrum Poznania. – Zauważyliśmy wzmożone zainteresowanie inwestycjami położonymi w miejscowościach pod Poznaniem. Ponadto dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalny kupon rabatowy o wysokości 5.000 zł na każdą nieruchomość – objaśnia Adam Wędrychowicz ze spółki Linea, która oferuje domy jednorodzinne i szeregowe w Dąbrówce.

Stabilność na rynku

Pomimo obaw o mniejszy popyt na rynku nieruchomości w 2016 roku Targi Mieszkań i Domów udowodniły, że zainteresowanie wciąż jest duże – Po tak licznych odwiedzinach na stoisku możemy przewidywać, że ten rok będzie równie dobry dla deweloperów jak 2015 - komentuje Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building. Organizator zadbał także aby czas spędzony z rodziną na targach obfitował w wydarzenia takie jak konkursy
z ciekawymi nagrodami, seminaria z fachowcami oraz specjalnie przygotowany plac zabaw dla dzieci. Rabaty i niepowtarzalne oferty dla uczestników targów jak zawsze okazały się elementem przyciągającym do stoiska – Dla naszych klientów stworzyliśmy 5% zniżkę na mieszkania w budynku C,D,E. Warto było zatem odwiedzić targi i wybrać wymarzone lokum – mówi Marek Smogór z Atrium Grunwald. Wydarzenie było więc idealną okazją nie tylko do zaoszczędzenia pieniędzy, ale i czasu spędzonego na odwiedzaniu biur nieruchomości lub szukaniu inwestycji w Internecie na własną rękę.

Deweloperzy zapowiadają równie wysoką frekwencję na kolejnej edycji Targów, która odbędzie się we wrześniu.

(Izabela Stefaniak)