W ubiegłym roku Polskie Linie Kolejowe podniosły standard obsługi m.in. na stacjach w Bielsku Podlaskim, Jastrzębnej, Lewkach, Suchowolcach i Czeremsze. Wyremontowane i czytelnie oznakowane perony zapewniają teraz lepszy dostęp do pociągów. Odnowiono i sprawdzono też pod kątem bezpieczeństwa przejścia dla pieszych, w Kuźnicy Białostockiej odnowiono przejście między peronami. Stacja w Bielsku Podlaskim została dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

Nowe wiaty poprawiły też jakość obsługi na peronach w Szepietowie, Hajnówce, Suwałkach, Augustowie, Czyżewie i Różanymstoku.

PLK ułatwiają także obsługę podróżnym, którzy dojeżdżają do stacji na rowerach. Na 17 przystankach, m.in. w Czarnej Białostockiej, Mońkach, Knyszynie, Augustowie czy Sokółce zamontowane zostały stojaki rowerowe. To część przedsięwzięcia zarządcy infrastruktury, który tylko w zeszłym roku zamontował niemal 1200 takich stojaków na terenie całego kraju.

Dowiedz się więcej z książki
Proces inwestycji budowlanych
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

W województwie podlaskim wszystkie stacje mają już nowe, czytelne oznakowanie. W tym roku planowane jest doposażenie kolejnych obiektów, m.in. w Dąbrowie Białostockiej, Sokółce i Szepietowie, w nowe gabloty, wiaty, ławki i kosze na śmieci. Koszt ubiegłorocznych prac, realizowanych ze środków PLK, przekroczył milion złotych.

Dzięki prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji linii z Warszawy do Białegostoku poprawia się komunikacja m.in. z Warszawy do stolicy Podlasia. Od 13 marca jeszcze łatwiej będzie się podróżowało na trasie Warszawa - Białystok.
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe