W ramach tego zadania zarządca infrastruktury wymieni tory na długości 8 km, wymieni 13 rozjazdów, przebuduje 8 przejazdów kolejowo-drogowych i 2 przejścia dla pieszych: na stacji Tychy i Orzesze Jaśkowice. Roboty obejmą kompleksową przebudowę i regulację sieci trakcyjnej, zabudowę urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów.

Przebudowane oświetlenie i wymieniona nawierzchnia na przejazdach kolejowo-drogowych zwiększą poziom bezpieczeństwa. Rewitalizacja obejmie również 8 obiektów inżynieryjnych, roboty z branży automatyki i telekomunikacji, przebudowę skarp i nasypów.

Na remontowanym odcinku zarządca infrastruktury przeprowadzi wycinkę drzew i krzewów, co ograniczy przypadki blokowania trasy przez powalone drzewa i tym samym zwiększy bezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o transporcie kolejowym. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

Efektem prac będzie szybszy przejazd pociągów do 120 km/h, czyli sprawniejszy transport towarów ze Śląska na północ kraju. Koszty rewitalizacji to ok. 37 mln zł. Prace rozpoczną się w I połowie kwietnia 2016 r. i zakończą w IV kwartale 2016 r.

W tym roku na poprawę infrastruktury kolejowej na Śląsku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą ponad 176 mln zł.
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe