Ogłoszono przetargi na budowę trzech odcinków S6

W dniu 14.08.2014 ogłoszono przetargi na zaprojektowanie i budowę 3 odcinków drogi ekspresowej S6 w województwie zachodniopomorskim. Będą one przebiegały od Goleniowa do początku obwodnicy Nowogardu, od końca obwodnicy Nowogardu do końca obwodnicy m. Płoty i od węzła Ustronie Morskie do początku obwodnicy Koszalina i Sianowa. Łączna długość odcinków to 63,4 km.

Odcinek drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem, a Koszalinem i Sianowem wraz z obwodnicą tych miast został podzielony łącznie na 7 odcinków realizacyjnych. Do końca sierpnia planowane jest ogłoszenie przetargów na zaprojektowanie i budowę pozostałych 3 odcinków S6, budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa, a także obwodnicę Wałcza w ciągu S10 oraz obwodnicę Szczecinka w ciągu S11.

Nowa droga ekspresowa S6 będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, na trasie powstaną między innymi węzły drogowe, miejsca obsługi podróżnych, przejścia dla zwierząt. Dzięki S6, która będzie omijała miejscowości, ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza obszary zabudowane.

Opracowanie: Wanda Pszczółkowska

Źródło: www.gddkia.gov.pl, stan z dnia 18 sierpnia 2014 r.

Data publikacji: 18 sierpnia 2014 r.