Ideą konkursu organizowanego przez Polish Green Building Council jest promocja nowoczesnych rozwiązań w zakresie ekologicznego budownictwa. Nestle Housé, obiekt zlokalizowany na warszawskim Mokotowie, został wyróżniony m.in. za zaawansowane rozwiązania ograniczające zużycie mediów, takie jak instalacja wykorzystująca wodę szarą (deszczówkę) oraz ułatwienia w dostępie do transportu alternatywnego.

- Po raz kolejny starania Hines w dziedzinie zielonego budownictwa i zrównoważonego zarządzania zyskały uznanie ekspertów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że troska o środowisko naturalne nie kończy się na etapie projektu budynku, dlatego nieustannie oferujemy najemcom Nestlé House innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, tworząc przyjazne i efektywne otoczenie pracy – powiedział XXX, Hines Polska.

Nestlé House posiada m.in. dedykowaną stację Veturilo, dzięki której pracownicy mogą w szybki i łatwy sposób przemieszczać się pomiędzy budynkiem a zlokalizowanym nieopodal węzłem komunikacyjnym Wilanowska. W obiekcie znajdują się również liczne udogodnienia dla rowerzystów, jak zadaszone stojaki, czy stacja do drobnych napraw jednośladów.

Źródło: Hines