Corocznie firma Termo Organika, z każdej sprzedanej paczki styropianu przekazuje jeden grosz na trwającą od 2004 r. akcje charytatywną. Przy milionowych obrotach firmy na pomoc potrzebującym udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pomagamy ośrodkom znajdującym się sąsiedztwie naszych fabryk. Uważamy, że każda firma zaangażowana społecznie powinna znaleźć pieniądze na lokalną dobroczynność. „Nasza metoda” pozwala znaleźć fundusze na tego typu aktywność nawet w czasach nienajlepszej koniunktury ekonomicznej oraz wtedy, kiedy firma prowadzi inne projekty prospołeczne – mówi Andrzej Matla z Termo Organiki – Poza typowymi działaniami charytatywnymi organizujemy i wspieramy różnego rodzaju kampanie oraz przedsięwzięcia np. promujące budownictwo energooszczędne oraz polską sztukę i jej młodych twórców.

Sprzedaż milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie znaczącej kwoty, która wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju: Krakowski dom dziecka im. Jana Brzechwy, Mielecki Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Stoku Lackim.

Zebrane pieniądze zapewnią podopiecznym, wyjazdy na wakacje, czy ferie zimowe. Dzieci mogą spędzać czas odpoczywając i bawiąc się. Dodatkowe wsparcie finansowe pozwala także na zakupienie prezentów z okazji świąt, dnia dziecka, czy po prostu obdarowania dzieci nagrodami za ich pracę. Wsparcie finansowe nie tylko przeznaczone jest na rozrywkę, ale przede wszystkim na lekarstwa, czy niestandardowe leczenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.