MIR: zmiana wykonawcy odcinków autostrady A1 i A4

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju poinformowało, że GDDKiA podjęła decyzję o szybkim ogłoszeniu postępowań przetargowych na wybór nowych wykonawców autostrady A1 i A4. Dotychczasowy wykonawca, firma Polimex Mostostal, zszedł z placu budowy.

Dotychczasowy wykonawca odcinków autostrady A1 Stryków-Tuszyn oraz A4 Rzeszów-Jarosław, Polimex Mostostal doprowadził do bardzo dużych opóźnień kontraktowych na obu odcinkach, co uniemożliwia zakończenie przez tę firmę obu budów. Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o szybkim ogłoszeniu postępowań przetargowych na wybór nowych wykonawców w celu jak najszybszego oddania do użytku kierowców obu odcinków autostradowych.

Ministerstwo twierdzi, że w związku z tą sytuacją nie istnieje żadne ryzyko niewykorzystania środków unijnych przeznaczonych na budowę dróg w Polsce.

Odcinek A4 Rzeszów-Jarosław jest ukończony w niemal 69 procentach. Szybkie przeprowadzenie postępowania przetargowego, wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy na dokończenie budowy daje możliwość zakończenia inwestycji w czasie gwarantującym pełne wykorzystanie przyznanych funduszy europejskich. Budowa A1 Stryków-Tuszyn nie jest realizowana przy wsparciu środków UE.

Źródło: www.zamowienia-publiczne.lex.pl , stan z dnia 16 stycznia 2014 r.

Data publikacji: 16 stycznia 2014 r.