Według danych GUS deweloperzy oddali w 2015 roku do użytku ponad 147 tysięcy mieszkań. Natomiast wśród zapytań złożonych w serwisie Oferteo.pl, łączącym osoby poszukujące produktów i usług z ich dostawcami, 75% dotyczyło remontu mieszkania używanego. Z kolei 25% użytkowników deklarowało zamiar wykończenia nowego mieszkania.

Jeżeli już zabieramy się za remont, to zazwyczaj chcemy przeprowadzić prace w całym mieszkaniu. Użytkownicy serwisu najczęściej deklarowali, że chcą wyremontować lub wykończyć powierzchnię większą niż 41 m2 – wskazało tak aż 63% z nich. Tylko 2% zapytań dotyczyło prac na powierzchni mniejszej niż 10m2.

Najczęściej remontowanymi pomieszczeniami były pokoje. Wskazało na nie 28% użytkowników. Nieco mniej wskazań padło na przedpokój (25%) oraz na łazienkę i kuchnię (po 23,5%).

Badani najczęściej wskazywali zamiar przeprowadzenia prac remontowych w czterech lub więcej pomieszczeniach (łącznie 62% wskazań). Chęć remontu tylko jednego pomieszczenia zadeklarowało jedynie 7% użytkowników. Z kolei 13% chciałoby wyremontować dwa pomieszczenia.

Jak się okazuje, najbardziej pożądana w polskim mieszkaniu jest wymiana, rozbudowa lub przeróbka elektryki – potrzebowało tego 45% użytkowników serwisu. Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej planowało 30% użytkowników, a 25% było zainteresowanych wymianą instalacji c.o.
Źródło: Oferteo.pl