Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp
W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży rekordową liczbę około 2500 mieszkań w czterech miastach w Polsce. Do oferty trafią dwa nowe projekty we Wrocławiu - Osiedle Tęczowa oraz Sołtysowicka, a także szósty etap Osiedla Graniczna. W Krakowie rozpoczniemy realizację drugiego etapu Osiedla Centralna Park i piątego etapu Osiedla Grzegórzecka 77.

W Warszawie obecną ofertę uzupełnią trzy etapy Osiedla na Woli i Mała Praga. Ceny za metr kwadratowy są zróżnicowane i kształtują się w zależności od miasta, lokalizacji i specyfiki inwestycji.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord
Zgodnie ze strategią, przedstawioną w marcu br. przez zarząd, przygotowujemy do wprowadzenia kolejne projekty deweloperskie. Do końca bieżącego roku planujemy rozpocząć 15 inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu o łącznej powierzchni blisko 85 tys. mkw. PUM.

W tej puli znajdą się trzy zupełnie nowe projekty. W pierwszej kolejności ruszy projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach pod Gdańskiem. Z planowanych pięciu budynków o łącznej powierzchni ponad 12,5 tys. mkw. PUM w pierwszej fazie do sprzedaży trafią dwa. Oferta obejmie 291 mieszkań 1-4 pokojowych o powierzchniach 29-76 mkw. z balkonami lub ogródkami na parterze.

W Gdańsku powstanie również pierwszy etap inwestycji przy ul. Flisykowskiego z 128 lokalami oraz inwestycja przy ul. Rakoczego, gdzie docelowo znajdą się 382 mieszkania. W Warszawie klientów ucieszy z pewnością start kolejnych etapów Stacji Kazimierz na Woli oraz Brzozowego Zakątka w Wilanowie.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom
W pierwszym kwartale tego roku w nowych inwestycjach we Wrocławiu wprowadziliśmy do sprzedaży 340 mieszkań, zwiększając ofertę do ponad 1.100 lokali we wszystkich segmentach rynkowych. Oferta zawiera szeroką gamę mieszkań, od lokali objętych programem MdM w nowym osiedlu społecznym Księżno, poprzez mieszkania w kolejnym etapie projektu Olimpia Port, po unikalne apartamenty o metrażu ponad 150 mkw. w nadodrzańskim budynku River Point.

We wszystkich naszych inwestycjach, ulokowanych blisko terenów zielonych, klienci mają dostęp do szerokiego zakresu infrastruktury, takiej jak kluby fitness, kluby mieszkańca, place zabaw, czy tereny rekreacyjne. W drugim kwartale br. planujemy wprowadzić do oferty kilkaset kolejnych mieszkań.

Marcin Liberski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates
W 2016 roku zakup gruntów pod nowe osiedla jest dla spółki jednym z priorytetów. Docelowo zamierzamy rozszerzyć ofertę do 300-400 mieszkań. Poszukujemy gruntów w Warszawie po obu stronach Wisły z łatwym dojazdem do centrum miasta, których status prawny umożliwia szybkie wprowadzenie nowej oferty na rynek. Jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć budowę 251 mieszkań na działce przy ulicy Nakielskiej na warszawskiej Woli.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest
Planujemy rozpocząć dwie kolejne inwestycje na warszawskim Grochowie. Będą to kameralne budynki wielorodzinne, nawiązujące swym charakterem do poprzednich realizacji. Zaprojektowane mieszkania charakteryzować się będą zróżnicowanym metrażem (27 - 70 mkw.) i funkcjonalnym układem pomieszczeń. Ceny będziemy utrzymywać na stałym poziomie - ok. 7200 zł/mkw., co wyróżnia naszą ofertę na tle konkurencji.

Najbliższe lata przyniosą znaczną modernizację dzielnicy za sprawą przyjętego w 2015 roku Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy na lata 2016-2022. Praga Południe jest jednym z priorytetowych obszarów unowocześnienia obszarów miasta. Program zakłada ogromne dofinansowanie oraz podjęcie działań zmierzających do przeobrażenia tej części miasta. To niewątpliwie zachęca do zamieszkania w tym rejonie Warszawy, jak i inwestorów do działania na tym obszarze.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic
W tej chwili przygotowujemy do wprowadzenia na rynek kolejny, trzeci już etap inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku. Trwają także prace nad dwoma inwestycjami, które zamierzamy realizować w Warszawie, o których poinformujemy w późniejszym terminie.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest
W ubiegłym roku zakupiliśmy grunty inwestycyjne pod nowe projekty mieszkaniowe na terenie Warszawy za ponad 55 mln złotych. Ich przygotowanie i wprowadzenie do sprzedaży zajmie jeszcze kilkanaście miesięcy.

W marcu br. rozpoczęliśmy budowę osiedla Monte Verdi w warszawskiej dzielnicy Włochy. W ofercie dostępne są mieszkania o powierzchni od 29 mkw. do 82 mkw. W inwestycji przewidzianych zostało 61 mieszkań i 12 lokali handlowo-usługowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 6353 zł/mkw., można je nabyć w ramach programu MdM.

W ofercie mamy aktualnie także mieszkania na Żoliborzu w inwestycji Krasińskiego 58, w cenach od 7307 zł/mkw. oraz mieszkania na warszawskich Bielanach w dwuetapowym projekcie Na Sokratesa, gdzie ceny zaczynają się od 6899 zł/mkw.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service
Jednym z naszych najnowszych projektów, który wszedł do sprzedaży jest inwestycja Tomcia Palucha, zlokalizowana w warszawskim Ursusie. Zamknięte osiedle z monitoringiem usytuowane jest w cichej okolicy.

W najbliższym sąsiedztwie projektu znajduje się dużo terenów zielonych oraz obiekty rekreacyjno-sportowe. Na terenie osiedla powstanie nowoczesny plac zabaw. Ceny mieszkań w projekcie Tomcia Palucha będą utrzymane na konkurencyjnym poziomie.

Rynek warszawski należy do najdroższych w Polsce, jednak dzięki realizacji zrównoważonej polityki kosztowej, udało nam się zaoferować nabywcom naprawdę atrakcyjne warunki zakupu.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding
Aktualnie realizujemy inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, Katowicach, Gdyni i Łodzi a także domy jednorodzinne, kwalifikujące się do programu MdM w podwarszawskich Kaputach. Na bazie posiadanego banku ziemi spółka planuje uruchomić inwestycje, których zaoferuje ok. 3800 mieszkań i ok. 92,6 tys. mkw. powierzchni aparthotelowo-komercyjnej.

W kwietniu wprowadziliśmy do sprzedaży 236 mieszkań w ramach drugiego etapu inwestycji Bernadowo Park w Gdyni, gdzie mieszkanie można nabyć od 5500 zł za mkw. W drugim kwartale br. w naszej ofercie znajdą się takie inwestycje jak Apartamenty Jerozolimskie Invest, Osiedle Lewandów oraz kolejne etapy Bliskiej Woli i Zielonej Doliny w Warszawie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska
Najnowszym projektem, który właśnie trafił do naszej oferty sprzedażowej są Apartamenty Marymont. W fazie przygotowania do wprowadzenia na rynek znajdują się kolejne dwie warszawskie inwestycje - Człuchowska Bemowo oraz nowy budynek przy ulicy Żeromskiego na Bielanach. Równolegle planujemy także wprowadzenie do sprzedaży następny etap osiedla Kolska od Nowa, cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development
W drugim kwartale 2016 roku rozpoczniemy budowę kolejnego etapu Nowej Papierni - Ultra Nova we Wrocławiu. To będzie nasza największa inwestycja, w której w sumie powstanie 156 soft loftów i penthouse'ów. Ceny soft loftów z wykończeniem zaczynają się od 7100 zł/mkw. W Warszawie przygotowujemy się do realizacji kolejnego etapu osiedla Alpha Park, w którym powstanie 87 mieszkań. Ich ceny kształtują się od 6500 zł/mkw., a w opcji z wykończeniem od 6790 zł/mkw.

Piotr Soja, reprezentujący firmę Galinvest
Najnowsza inwestycja, jaką mamy w przygotowaniu to krakowski projekt, w którym powstanie ok. 50 mieszkań. Projekt usytuowany jest niedaleko naszej inwestycji przy Polonijnej, w rejonie niższej zabudowy w bardzo spokojnej okolicy. Lokalizacja, w której zaoferujemy w bardzo atrakcyjnej cenie mieszkania z widokami na tereny zielone, zapewnia jednocześnie bardzo dobre skomunikowanie z centrum.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom
Nasza najnowsza inwestycja to Osiedle Bravo zlokalizowane przy ulicy Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. W tym projekcie oferujemy 167 mieszkań z balkonami lub ogródkami, komórki lokatorskie na piętrach i w garażu, podziemny parking i lokale usługowe na parterze.

W pobliżu osiedla znajdują się 4 linie tramwajowe oraz 9 autobusowych, a dojazd do centrum zajmuje 10-15 minut. Budowa osiedla rozpocznie się w drugim kwartale br., a jej zakończenie zaplanowane zostało na drugi kwartał 2018 roku. Ceny mieszkań w Osiedlu Bravo zaczynają się od 6399zł/mkw.

Aneta Zdulska, dyrektor ds. sprzedaży w WAN
Niedawno wprowadziliśmy do sprzedaży mieszkania w drugim etapie krakowskiej inwestycji Apartamenty Wielicka. Projekt obejmuje realizację 121 lokali o metrażach od 27 do 58 mkw. Oferta zawiera propozycje dla osób chcących skorzystać z dopłat w programie MdM. Mieszkania można nabyć w cenie od ponad 5200 zł/mkw.

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment
Wśród przygotowywanych inwestycji znajduje się budowa wieży D w ramach osiedla Cztery Wieże w Katowicach, w którym oferujemy mieszkania w MdM w cenie od 3999 zł/mkw. Planujemy również realizację drugiego etapu katowickiego Osiedla Karoliny, w którym docelowo znajdzie się pięć budynków.

W Krakowie mamy w przygotowaniu kolejny etap osiedla przy ulicy Banacha, w którym można kupić mieszkania w cenie od 4700 zł/mkw., w tym także lokale obejęte programem dopłat. Niedawno rozpoczęliśmy też budowę projektów przy ulicy Mogilskiej i Konopnickiej, w których ceny kształtują się odpowiednio od 5800 zł/mkw. i od 5500 zł/mkw. W Krakowie przygotowujemy również inwestycję przy ulicy Zapolskiej, w której powstanie ok. 350 mieszkań o powierzchni od 26 do 90 mkw.

(Kamil Niedźwiedzki, Dompress.pl)