W połowie grudnia Bank Gospodarstwa Krajowego powołał spółkę TFI BGK, w ramach której ma działać Fundusz Mieszkań na Wynajem. Ta część inicjatywy ma się skoncentrować na działalności inwestycyjnej, czyli ma wyszukiwać odpowiednie budynki i kupować je po przeanalizowaniu opłacalności inwestycji.

– W tej chwili spółka BGK Nieruchomości przygotowuje się do działalności operacyjnej – mówi Piotr Kuszewski, dyrektor Departamentu Inwestycji Kapitałowych Banku Gospodarstwa Krajowego – Wierzymy, że Fundusz Mieszkań na Wynajem powstanie na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. Wydanie zezwolenia przez Komisję Nadzoru Finansowego dla TFI BGK nie jest istotne dla tego procesu, bo zawsze można taki fundusz w formie funduszu inwestycyjnego zamkniętego, aktywów publicznych założyć w innym TFI, a potem tylko w momencie uzyskania zezwolenia przez nasze TFI ten fundusz przekazać.

Wszystkie pozostałe czynności związane z serwisowaniem nieruchomości, obsługą najemców i innymi tego typu działaniami będą zlecane wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym. O terminie, w którym dostępne będą lokale do wynajęcia w ramach funduszu, trudno na razie mówić, gdy jest to uzależnione od znalezienia odpowiednich budynków, które będą w całości na sprzedaż i będą spełniały wymagania inwestora.

Więcej: newseris.pl