To druga inwestycja mieszkaniowa tej skali w Katowicach w ostatnim czasie – w czerwcu austriacka grupa Immofinanz ogłosiła rozbudowę istniejącego osiedla Dębowe Tarasy o 317 mieszkań. Okam swój kompleks sześciu budynków mieszkalnych postawi na skraju Osiedla Paderewskiego, na nieużytkach przy rekreacyjnej Dolinie Trzech Stawów.

Pierwszy etap przedsięwzięcia o nazwie „Dom w Dolinie Trzech Stawów” zakłada budowę m.in. dwóch z siedmiu planowanych budynków mieszkalnych – ze 106 mieszkaniami i 11 lokalami usługowymi.

Wartą ok. 60 mln zł umowę na realizację całości inwestycji deweloper podpisał w maju z firmą Hochtief Polska. Czas realizacji pierwszego etapu to 23 miesiące.

We wtorek wmurowano kamień węgielny pod budowę. Prezydent Katowic Piotr Uszok mówił m.in., że miasto w ostatnim czasie prowadzi szereg inwestycji, np. w tzw. Kwartale Kultury i w Rynku. „Miasta budują jednak nie tylko władze publiczne. Miasta tak naprawdę budują prywatni inwestorzy, a miasto tworzy warunki rozwojowe – staramy się to robić” – zapewnił.

Jeden z udziałowców Okam, Arie Koren przekonywał, że głównym atutem rozpoczynanej inwestycji jest lokalizacja – na skraju bardzo popularnego miejsca wypoczynku katowiczan.

Kompleks 6-8 piętrowych budynków (o łącznej powierzchni użytkowej 17 tys. m kw.) ma składać się z siedmiu obiektów stojących nad wspólnymi najniższymi kondygnacjami mieszczącymi parkingi (362 miejsca). Lokale usługowe na dolnych kondygnacjach mają mieć łącznie ok. 800 m kw. Między budynkami zaplanowano wewnętrzny dziedziniec z zielenią.

Okam uzależnia tempo wdrażania kolejnych etapów przedsięwzięcia od powodzenia bieżącego. Chociaż planuje budowę kolejnych elementów inwestycji bezpośrednio po sobie, jak mówił Koren - wiele będzie zależało od sprzedaży.

Okam Capital działa na polskim rynku od 2006 r. Udziałowcy spółki - Arie Koren oraz Eran Ilan - deklarują długoletnie doświadczenie przy realizacji projektów mieszkaniowych m.in. w Izraelu i na Cyprze. W Polsce spółka realizuje swoje projekty m.in. w Warszawie, Łodzi, Szczecinie i Krakowie.(PAP)

mtb/ pad/