Stanowi to kwintesencję połączenia doświadczeń firmy BISTYP, która od 1951 roku monitoruje rynek budowalny i zapewnia aktualne informacje o cenach w budownictwie oraz Wolters Kluwer Polska, które od ponad 20 lat dostarcza aktualne, kompleksowe i rzetelnie opracowane informacje dotyczące zagadnień prawnych i biznesowych w postaci programów on-line, takich jak Lex czy Serwis Budowlany.

Dzięki tej zmianie programy z gałęzi e-Bistyp stanowią unikalny system informacji dla rynku budowlanego składający się z bazy cen oraz aktualnych informacji prawnych dotyczących procesu budowlanego.

Na informacje prawne, które zawierają programy e-Bistyp, składają się zagadnienia dotyczące procesu budowlanego oraz akty prawne je regulujące. Ponadto posiadają one bazę pytań i odpowiedzi dotyczących procesu budowlanego. Informacje prawne pozwalają w łatwy sposób uzyskać rozwiązanie problemów prawnych.

Baza cen programów e-Bistyp to najczęściej aktualizowana baza cen na rynku. Podzielona jest na sześć grup cenowych dotyczących: Inwestycji; Remontów; Dróg; Kolei i tramwajów; Materiałów Budowlanych, Instalacyjnych i Elektrycznych oraz Maszyn i Urządzeń. Program e-Bistyp można dostosować do potrzeb Klienta, tzn. że nie trzeba kupować całej bazy cen (w postaci e-Bistyp Complex), ale można wyłącznie poszczególne grupy cenowe (np. e-bistyp Remonty).

Dodatkowo programy e-Bistyp posiadają intuicyjną wyszukiwarkę, która w łatwy i szybki sposób pozwoli dotrzeć do szukanego zagadnienia. Z programów można pobrać materiały w postaci cenników do programów kosztorysowych. E-Bistyp jest zintegrowany z większością programów kosztorysowych dostępnych na rynku (m.in. CENINVEST, EDBUD, ZUZIA, WINDUB itp.)

Przejście na nową platformę publikacyjną wraz z rozbudową dotychczasowych produktów e-Bistyp sprawia, że są one najbardziej kompleksową bazą informacji i cen niezbędnych w procesie kosztorysowania.


Dotychczasowa platforma e-Bistyp zostanie stopniowo wygaszana, z planowanym datą likwidacji na 29 września 2013 r.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programach e-Bistyp na nowej platformie publikacyjnej zapraszamy do odwiedzenia strony: www.e-bistyp.pl