Jak poinformowała rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras, na całym odcinku obwodnicy Kielc - 23 km - na drodze ekspresowej S7 obowiązują ograniczenia prędkości, a organizacja ruchu zmieniać się będzie w zależności od etapu prowadzonych robót, dlatego trzeba zwracać uwagę na nowe, tymczasowe oznakowanie. Prace wymagające wprowadzenie ruchu wahadłowego wykonywane będą głównie nocą.

Rzeczniczka przypomniała, że zmieniona organizacja ruchu obowiązuje także w Jędrzejowie. Ma to związek z objazdem wprowadzonym ze względu na budowę północnej obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 78. Na tymczasowe oznakowanie powinni uważać kierowcy podróżujący drogami nr 7 i 78 w Jędrzejowie oraz w okolicach miasta.

Ze zmianami organizacji ruchu związanymi z remontami nawierzchni, a polegającymi na czasowym wprowadzaniu ruchu wahadłowego, kierowcy powinni liczyć się w okresie wakacyjnym: na moście w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73, na odcinku Łączyn–Potok na drodze krajowej nr 7, na odcinku Wąchock–Starachowice na drodze krajowej nr 42, na odcinku Lechów–Lechówek drogi krajowej nr 74 i w Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73 - poinformowała rzeczniczka.

Dodała, że w okresie wakacyjnym możliwe będą okresowe zwężenia jezdni zawiązane z budową chodników: przy drodze nr 7 w Napękowie, przy drodze nr 9 na odcinku Trzebiesławice–Łoniów oraz w Sulisławicach, Sadowiu, Grabinie i Klimontowie, przy drodze nr 74 w Bałtówce, przy drodze nr 73 w Lisowie, Śladkowie Małym i w Celinach.

Według Pawelec-Buras planując wakacyjną podróż warto zajrzeć na stronę internetową Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Informacje można także uzyskać pod nowym ogólnopolskim numerem infolinii drogowej 19111. (PAP)

agn/ amac/