Szkolenie online PPWR 2026: Czy Twoja firma jest gotowa na nowe wymogi opakowaniowe? 30.06.2026 r. godz.: 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Czy po wejściu planu miejscowego w życie gmina ma obowiązek odkupić od poszczególnych właścicieli łącznie wszystkie udziały w pasie drogowym?

Pytanie
Osoba prywatna jest właścicielem terenu (jedna duża działka), na fragmencie którego przewidywany jest w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pas drogowy. Właściciel ma zamiar podzielić tę działkę na mniejsze z wydzieleniem pasa pod drogę i je sprzedać. Wg decyzji o podziale zanim plan miejscowy wejdzie w życie kupujący poszczególne działki są zobligowani do wykupu procentowego udziału w wydzielonym pasie drogowym.
Czy po wejściu planu miejscowego w życie gmina ma obowiązek odkupić od poszczególnych właścicieli łącznie 100% udziałów w pasie drogowym?
Jeżeli tak, to w jakim czasie od momentu wejścia planu w życie i po jakiej cenie?

Polecamy książki biznesowe