W ostatnich miesiącach zauważalny jest przede wszystkim spadek cen wśród farb, lakierów i tapet (o 6%), suchej zabudowy (o 4,9%) czy izolacji wodochronnych (o 1,9%) i płyt styropianowych (o 1,0%).

Oprócz spadków, wśród niektórych elementów, zanotowane zostały również niewielkie wzrosty cen. I tak, np. za pokrycia, folie dachowe i rynny zapłacimy średnio o 4,6% więcej. Materiały ścienne ceramiczne kosztują o 3,3% więcej, a okna PVC są około 2% droższe niż kilka miesięcy temu.

- Wzrost kosztów jednych materiałów, jest równoważony przez spadek innych. Biorąc jednak pod uwagę ogół tego, co nazywamy materiałami budowlanymi, w czasie ostatniego roku zanotowaliśmy spadek na poziomie 0,5% - mówi Andrzej Poreda, prezes firmy WPW Invest. - W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych, niewielkich spadków cen. Wydaje się więc, że nastał dobry czas dla wszystkich planujących budowę domu.

Dowiedz się więcej z książki
Katalog cen jednostkowych robót i obiektów REMONTOWYCH
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł


Niewielki, lecz zauważalny spadek cen, może dziwić biorąc pod uwagę prognozy ekspertów z końca 2015 roku. Wtedy to rosnące zainteresowanie i liczba wydanych zezwoleń, pozwalały domniemywać, że już niedługo wzrośnie popyt na materiały budowlane, a co za tym idzie, również ich ceny.
Źródło: WPW Invest