Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej od lat cieszą się ogromną popularnością i gromadzą każdego roku na starcie po kilkadziesiąt drużyn. W dotychczasowej rywalizacji uczestniczyło już ponad 200 firm związanych z branżą budowlaną, zauważa Tomasz Wychowaniec z firmy Almar Sport, organizatora zawodów.


W ubiegłorocznej, ósmej edycji mistrzostw, w której startowało 27 zespołów, tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Swedwood Lubawa, która w finale po niezwykle emocjonującym meczu pokonał zespół Bilfinger-Berger 4-3. Trzecie miejsca ex-equo zajęły drużyny Knauff Bełchatów i Budotermika-Maxfarbex Busko-Zdrój.


Organizatorzy podkreślają, że w związku z amatorską formułą zawodów, nie mogą w nich uczestniczyć zespoły sponsorowane oraz zawodnicy grający aktualnie w ekstraklasie, I, II, i III lidze ogólnopolskiej, oraz ekstraklasie futsalu.


Każda drużyna uczestnicząca w mistrzostwach, bez względu na wynik sportowy, otrzyma nagrodę - BON o wartości 400 zł, do wykorzystania w sklepie firmowym Almar-Sport, na dowolnie wybrane artykuły firmy ZINA.


Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są na stronie internetowej organizatora>>>


Patronem medialnym IX Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej jest serwis ABC Budownictwo www.budownictwo.abc.com.pl