Komunikat: eksploatacja ośrodka sportu i odnowy biologicznej.

Komunikat Parlamentu Europejskiego: eksploatacja ośrodka sportu i odnowy biologicznej

(2007/C 141/14)

(Dz.U.UE C z dnia 26 czerwca 2007 r.)

Parlament Europejski poszukuje

EKSPLOATUJĄCEGO

do ośrodka sportu i odnowy biologicznej znajdującego się w budynkach w Brukseli.

Eksploatacja, która będzie poprzedzona pracami modernizacyjnymi i rozbudową istniejącego ośrodka, będzie trwała pięć lat, z możliwością przedłużenia dwa razy o rok.

Będzie musiała przestrzegać norm środowiskowych EMAS. Zgodnie z obecnym harmonogramem przewiduje się rozpoczęcie okresu eksploatacji w pierwszym kwartale 2009 r.

Z ośrodka potencjalnie korzystać będzie około 40.000 osób (pracownicy/członkowie wszystkich instytucji UE mających siedzibę w Brukseli).

W pełni wyposażony ośrodek sportu i odnowy biologicznej (znajdujący się między poziomami -1 i -5 budynku ASP) o powierzchni około 2.300 m2 będzie się składał z dwóch części:

– "gimnastyka i fitness" (istniejącej, ale wymagającej odnowienia) zawierającej salę sportową z przyrządami, salę gimnastyczną, szatnie damskie i męskie, prysznice i dwie sale do squasha

– "sporty wodne i relaksacja" (do zbudowania) zawierającej baseny umożliwiające uprawianie gimnastyki wodnej, hammam, dwie sauny, a także strefy przeznaczone do odpoczynku.

Godziny otwarcia przewidywane dla działalności ośrodka to:

– od poniedziałku do piątku włącznie od 7.30 do 21.30

– w weekendy od 9.30 do 18.30

przez 49 tygodni w roku.

Koszt wstępu, jak również cena abonamentu zostaną ustalone przez komitet zarządzający złożony z przedstawicieli instytucji, użytkowników oraz przedsiębiorstwa eksploatującego.

Eksploatujący będzie pokrywał koszty operacyjne ośrodka (sprzątanie, energia elektryczna, woda, ogrzewanie, utrzymanie, ubezpieczenia, itd.) i płacił roczną opłatę za eksploatację. Będzie zapewniał konserwację instalacji i sprzętu oraz ich wymianę.

Dopuszcza się zgrupowania podmiotów gospodarczych.

Pełną i szczegółową dokumentację na temat ośrodka, warunków eksploatacji i kryteriów wyboru kandydatur można otrzymać wysyłając w dniach od 16 lipca do 3 września 2007 r. pisemny wniosek na następujący adres:

Parlement européen - Unité "Prévention et bien-être au travail", KAD 03B001, L-2929 Luxembourg

lub drogą elektroniczną - e-mail:

upbt@europarl.europa.eu

Przedstawienie projektu i obowiązkowa wizyta na miejscu odbędą się: dnia 14 września 2007 r. o godz. 10.30. Spotkanie wyznaczono przy wejściu do budynku Altiero Spinelli (ASP, Rue Wiertz, B-1047 Bruksela).

Dokumentacja kandydatów musi zostać wysłana najpóźniej dnia 8 października 2007 r. na następujący adres:

Parlement européen - Unité "Prévention et bien-être au travail", KAD 03B001, L-2929 Luxembourg.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024