Poza tym źródłem inwestycji będzie budżet województwa, budżet miasta Zielona Góra oraz fundusze Ministerstwa Zdrowia. Szacunkowy koszt inwestycji  wyniesie 80 mln zł.

Koncepcja budowy szpitala dziecięcego w Zielonej Górze zakłada zwiększenie liczby łóżek z 50 do 55 w ramach oddziału pediatrii ogólnej, diabetologii, endokrynologii, hematoonkologii i nefrologii dziecięcej, zwiększenie liczby łóżek z 30 do 35 w ramach oddziału chirurgii dziecięcej, chirurgii noworodka, traumatologii i urologii dziecięcej.

W ramach inwestycji powstanie także dziecięcy Szpitalny Oddział Ratunkowego, który będzie posiadał trzy  łóżka, blok operacyjny dla dzieci z dwoma salami zabiegowymi, a także oddział intensywnej opieki medycznej dla dzieci z pięcioma łóżkami.

W ramach Centrum powstanie również część hotelowa, przeznaczona dla rodziców i opiekunów, składająca się z ośmiu pokoi.

Obecnie w województwie lubuskim nie ma szpitalnego oddziału ratunkowego dla dzieci, bloku operacyjnego dla dzieci, ani oddziału intensywnej opieki dla dzieci. Na migrację małych pacjentów lubuski oddział NFZ wydaje rocznie ponad 20 mln zł.

Wsparcie dla budowy szpitala dziecięcego w Lubuskiem zadeklarował dwa lata temu Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomoże wyposażyć szpital w niezbędny sprzęt specjalistyczny i aparaturę. Dzięki temu na ten cel w całości nie będą wydatkowane środki publiczne. 

Wnioskodawcą projektu jest Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze, który opracował koncepcję budowy szpitala dla dzieci w oparciu o analizę stanu lubuskiej pediatrii i zapotrzebowania na leczenie najmłodszych pacjentów.