Średnio co piąta Polka przyznaje, że w najbliższych 2–3 latach skłonna jest także skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej – wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie klinki Estell, jednak by obyło się bez powikłań, a efekt zabiegu spełniał oczekiwania, trzeba znaleźć klinikę godną zaufania i prowadzoną przez specjalistę, który ma odpowiednie kompetencje.

– Bez skrępowania należy pytać osoby wykonujące zabiegi o dyplomy ukończenia kursów. Przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy to jest lekarz i mieć świadomość tego, że tylko lekarz może wykonywać iniekcje, czyli wszystko, co jest związane z przerwaniem ciągłości skóry. Jeżeli trafimy do kosmetologa, który oferuje usługi takie jak wypełniacze, botoks, to już możemy od razu stwierdzić, że nie należy z tego miejsca korzystać – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Słupska-Mądry, menadżer ds. rozwoju biznesu  Kliniki Medycyny Estetycznej Estell.

Czytaj: Enel-Med otworzył klinikę medycyny estetycznej Estell>>>

Badania pokazują, że zdecydowana większość (88 procent) kobiet deklaruje chęć ponownego skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Zadowolone klientki często polecają też konkretne kliniki swoim znajomym. 37 procent pań przyznaje, że główną motywacją do poprawienia swojej urody była inspiracja koleżanki.

– Polecam szukać rekomendacji wśród tych osób, które już korzystały z usług danej kliniki. W tej chwili powstaje bardzo dużo takich miejsc i jest wiele osób, które nie powinny wykonywać takich zabiegów, a robią to i to jest najbardziej niebezpieczne – mówi Małgorzata Słupska-Mądry.

Zdaniem 93 procent Polek kobiety powinny dbać o swój wygląd – zarówno dla własnej satysfakcji, jak i po to, by podobać się innym. Małgorzata Słupska-Mądry podkreśla jednak, że niewiele pań rozróżnia poszczególne zabiegi, a medycyna estetyczna kojarzy im się głównie z wypełniaczami.

– Chociażby zabieg mezoterapii, który jest podstawowym zabiegiem medycyny estetycznej, kojarzony jest bardziej z zabiegiem kosmetologicznym. A należy przecież pamiętać o tym, że jest to ewidentnie zabieg medyczny, bo mamy do czynienia z iniekcją, czyli nakłuciem, dlatego musi to być robione przez specjalistę – tłumaczy Małgorzata Słupska-Mądry.

Specjaliści podkreślają, że profesjonalny zabieg powinien być wykonywany z zachowaniem wszelkich środków czystości i bezpieczeństwa. W trakcie pierwszej wizyty w gabinecie trzeba więc pytać zarówno o kwalifikacje lekarskie, jak i o to, czy sprzęt ma odpowiedni certyfikat, a materiały pochodzą z zaufanych źródeł.

Dowiedz się więcej z książki
Komunikowanie w ochronie zdrowia - interpersonalne, organizacyjne i medialne
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł