Honorowany na całym świeci dokument jest potwierdzeniem wdrożenia we włocławskiej lecznicy zasad zarządzania, które stosują najlepsze jednostki medyczne w Polsce.
 
Przygotowania do uzyskania certyfikatu rozpoczęły się w sierpniu 2013 roku i zakończyły się pod koniec sierpnia 2014 niezależnym audytem. Efektem przyznania certyfikatu ISO 9001 jest podniesienie jakość usług poprzez opracowanie systemu procedur szybkiego rozpoznawania i rozwiązywania problemów przez pracowników placówki,  usprawnienie zarządzania placówką oraz ulepszenie współpracy między lekarzami a pacjentami w procesie leczenia.

Jest to pierwszy tej rangi certyfikat, który szpital uzyskał w swojej 50-letniej historii.

Szpital systematycznie inwestuje. Placówka przystąpiła właśnie do budowy nowego pawilonu, który będzie tzw. „sercem szpitala”. Znajdą się w nim nowoczesny oddział ratunkowy, blok operacyjny i OIOM.

Od kilku lat trwa połączona z rozbudową i doposażeniem modernizacja włocławskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, finansowana przez samorząd województwa ze środków z kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2010 roku, za łącznie ponad 3 miliony złotych, przeprowadzono kompleksową modernizację budynków dla oddziałów kardiologii i urologii. W tym samym roku na oddziały i do pracowni specjalistycznych trafiły sprzęt i aparatura medyczna za blisko 7 milionów złotych, w tym wysokiej klasy tomograf komputerowy.  W październiku 2013 roku oddano do użytku nowy czterokondygnacyjny pawilon dla oddziałów dziecięcych i oddziału internistyczny, wyposażony w lądowisko dla helikopterów medycznych na dachu. Wartość inwestycji wynosi 18 milionów złotych. W październiku 2014 odbyło się uroczyste podpisanie umowy na zakup rezonansu magnetycznego. Szpital otrzymał na zakup sprzętu 7 milionów złotych dofinansowania z RPO.

Na temat procedur GRC czytaj także:

GRC: skuteczna kontrola ryzyka wpływa na wyniki finansowe i rozwój >>>

Zarządzanie ryzykiem klinicznym to poczucie bezpieczeństwa dla pacjentów >>>

Zarządzanie ryzykiem to wyraz odpowiedzialności>>>

GRC oznacza dbałość o pacjenta >>>

GRC ważne również dla placówek medycznych >>>