Dotychczas dostępny był na rynku jedynie zwieracz hydrauliczny AUS. Jednak znaczna inwazyjność jego implantacji, wysoki odsetek powikłań i wysoka cena ograniczały zarówno liczbę wskazań jak i dostępność tej procedury.

- Pacjent ma się doskonale a my jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zaoferować mu znacznie bezpieczniejszą procedurę umożliwiającą odzyskanie kontroli nad pęcherzem moczowym. Po tym zabiegu już w drugiej dobie chory ma szansę opuścić oddział. Warto podkreślić, że mechaniczny zwieracz cewki moczowej systemu Remeex MRS II można stosować również u pacjentów poddanych uprzednio radioterapii - powiedział dr n. med. Piotr Marczyński, p.o. ordynatora oddziału urologii i urologii onkologicznej Szpitala Praskiego i jednocześnie szef zespołu, który przeprowadzał zabieg.

Zabieg przynosi szereg korzyści pacjentowi. Należą do nich: odzyskanie kontroli nad pęcherzem moczowym oraz skuteczne leczenie nietrzymania moczu po leczeniu operacyjnym i radioterapii. Jest to mało inwazyjna procedura, obarczona niewielkim odsetkiem powikłań i możliwa do wykonania w czasie krótkiej hospitalizacji.

- Dołożymy wszelkich starań aby tą nowoczesną procedurą zainteresować NFZ i umożliwić jej wprowadzenie do stałego stosowania w naszym szpitalu - powiedziała Halina Depcik, prezes zarządu Szpitala Praskiego Sp. z o.o.

Szpital Praski p.w. Przemieniania Pańskiego Sp. z o.o. to najstarszy szpital warszawski z 200 letnią tradycją. Świadczy usługi medyczne zarówno w ramach kontraktów z NFZ, jak komercyjnie. Dysponuje 420 łóżkami. W jego skład wchodzi 13 oddziałów, 6 pododdziałów, 3 zakłady i 3 laboratoria, centralna sterylizatornia, stacja dializ oraz 11 poradni przychodni przyszpitalnej. W lipcu 2013 roku szpital stał się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.