VITRUM PRAHA i VITRUM ROZNOV powstały na początku lat 90-tych, wypracowując na przestrzeni lat silną pozycję na czeskim rynku dystrybucji materiałów eksploatacyjnych, wyposażenia i odczynników chemicznych wykorzystywanych przez laboratoria. Działalność firmy VITRUM zorientowana jest na świadczenie usług klientom z branży przemysłowej, z sektora badań i rozwoju produktów farmaceutycznych, a także firm z branży produkcyjnej i instytucji akademickich. Przejmując VITRUM, firma VWR poszerza zakres swoich usług na rynku europejskim o dostawę materiałów eksploatacyjnych, oprzyrządowania i odczynników chemicznych na potrzeby laboratoriów.

"Inwestycja ta stanowi wyraz naszej konsekwencji w dążeniu do rozwijania naszej działalności na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. VITRUM ma silną pozycję i renomę na czeskim rynku, którą zawdzięcza podejściu łączącemu zorientowanie na klientów z ofertą dostosowaną do potrzeb środowiska naukowego. Z przyjemnością witamy firmy VITRUM PRAHA i VITRUM ROZNOV w szeregach naszej organizacji" - przyznał Manuel Brocke-Benz, starszy wiceprezes VWR oraz jej dyrektor zarządzający na Europę.

Nie opublikowano finansowych szczegółów przejęcia.

Informacje o VWR International, LLC

VWR International LLC, z siedzibą w Radnor w stanie Pensylwania, to globalny dostawca i dystrybutor materiałów oraz sprzętu laboratoryjnego, którego obrót w handlu światowym wyniósł w 2011 r. 4,1 mld USD. Firma VWR umożliwia postęp w zakresie prowadzenia kluczowych badań na całym świecie poprzez dostarczanie szerokiego asortymentu produktów dla największych i najważniejszych firm farmaceutycznych oraz biotechnologicznych, a także instytucji z branży przemysłowej, edukacyjnej i organizacji rządowych. Korzystając z ponad 150-letniego doświadczenia w branży, VWR ma do zaoferowania dobrze rozbudowaną sieć dystrybucji, która obejmuje tysiące specjalistycznych laboratoriów i placówek badawczych na całym świecie. VWR współpracuje z ponad 8 000 firmami na całym świecie, zapewniając tym samym badaczom w Ameryce Północnej, Europie i Azji możliwość optymalnego zarządzania wyposażeniem i materiałami, które wykorzystują w swojej pracy. Ponadto VWR gwarantuje swoim klientom dodatkowe wsparcie obejmujące usługi realizowane na miejscu, zarządzanie gospodarką magazynową i procesem zakupu produktów, a także integrację systemów zarządzania łańcuchem dostaw oraz pomoc techniczną.

Więcej informacji na temat firmy VWR można uzyskać telefonicznie: pod numerem: +1-800-932-5000, odwiedzając stronę: http://www.vwr.com lub wysyłając list na adres: VWR, Radnor Corporate Center, Building One, Suite 200, 100 Matsonford Road, Radnor, PA 19087.

Nazwa VWR wraz z logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi stanowiącymi własność VWR International LLC.

Źródło: VWR International, LLC