Jeżeli w przypadku leczenia pacjentów już leczonych w szpitalu zostanie wykryty nowotwór,  szpital również wystawi „zieloną kartę.

- Po potwierdzeniu rozpoznania nowotworu pacjent ma prawo natychmiast zgłosić się do naszego szpitala i w trybie pilnym zostanie zorganizowane konsylium lekarskie, które  opracuje całościowy plan leczenia – wyjaśnia Alicja Brzozowska - W procesie leczenia pomaga specjalnie przydzielony koordynator, który przejmując „opiekę” nad pacjentem pozwala mu skupić się tylko na powrocie do zdrowia.

Czytaj: Od 1 stycznia 2015 "szybka ścieżka" dla pacjentów z podejrzeniem nowotworu >>>

„Szybka terapia onkologiczna” w Szpitalu Medicover obejmuje zabiegi operacyjne związane z leczeniem nowotworów złośliwych: żołądka, jelita grubego, tarczycy, piersi, macicy i jajników oraz czerniaka. Dalsze leczenie chemio- i radioterapią będzie koordynowane przez nasz ośrodek i realizowane we współpracy z innymi ośrodkami onkologicznymi. Już w pierwszych dniach stycznia 2015 zgłosiło się do nas kilkanaścioro pacjentów u których zorganizowane jest wdrożenie postępowania na zasadach szybkiej ścieżki onkologicznej. 

- Wprowadzenie tego pakietu w Szpitalu Medicover pozwala na leczenie pacjentów z nowotworami złośliwymi bez limitu. W przyszłości mamy nadzieję na uzyskanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pozwoli na realizowanie świadczeń w zakresie chemioterapii – dodaje Alicja Brzozowska.