W planach jest także stworzenie nowej części zabiegowej dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wraz z pracownią endoskopową. Ponadto w trzecim kwartale 2015 roku planowane jest oddanie do użytku bloku porodowego z intensywną opieką neonatologiczną. Realizacja tego zadania pozwoli ubiegać się spółce o podniesienie stopnia referencyjności oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego. Dla poprawy komfortu pobytu pacjentów przygotowane zostaną 1- i 2-osobowe pokoje z bezpośrednim dostępem do łazienki. Termin zakończenia tych inwestycji ma nastąpić w 2016 roku.
Natomiast termin rozpoczęcia prac związanych z budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to pierwszy kwartał 2015 roku, a ich zakończenie ma nastąpić w czwartym kwartale 2015.
Czytaj także: EMC Instytut Medyczny: 30 mln zł za szpital powiatowy w Lubinie>>>
Wśród już zrealizowanych projektów w szpitalu w Lubinie można wymienić wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008, wprowadzenie standardów kontroli jakości żywienia i utrzymania czystości oraz wymianę uszkodzonego wyposażenia na oddziałach szpitalnych. W szpitalu uruchomiono także Izbę Przyjęć Planowych wraz z rejestracją przeznaczoną wyłącznie do tego rodzaju przyjęć. Rozszerzono także system szkoleń wewnętrznych personelu szpitalnego – zarówno z zakresu medycyny, jak również obsługi pacjentów. Zakupiono także sprzęt do placówki. Łączne wydatki inwestycyjne związane z poprawą stanu technicznego szpitala zamknęły się w kwocie 1 363 tys. zł.
Regionalne Centrum Zdrowia, które prowadzi szpital w Lubinie, należy do Grupy EMC od lutego 2014 roku. W skład Grupy EMC wchodzi 10 szpitali i 16 przychodni w sześciu województwach. EMC większość usług realizuje bezpłatnie w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, będąc tym samym znaczącym elementem publicznego systemu opieki zdrowotnej.