Minister Dworczyk poinformował też, że w trzecim tygodniu szczepień zaszczepimy 250 tys. osób, a łącznie pod koniec tygodnia będzie zaszczepionych 450 tys. osób. Zapowiedział również, że  sześciu miastach w Polsce w szpitalach tymczasowych powstaną dodatkowe punkty szczepień dla pracowników medycznych.

Do końca marca, zgodnie z deklaracjami producentów, otrzymamy 6 mln dawek szczepionki i będziemy mogli zaszczepić 3 mln Polaków. W tej sprawie nic absolutnie się nie zmienia - powiedział szef KPRM. 

Według informacji przekazanej przez ministra, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej będą szczepieni przez zespoły wyjazdowe. i w tym czasie, pomiędzy 18 a 22 stycznia, poradzimy sobie z zaszczepieniem wszystkich pensjonariuszy DPS-ów - zapewnił Dworczyk. Wskazał, że blisko 70 proc. mieszkańców DPS-ów zadeklarowało chęć zaszczepienia się.

Minister poinformował też, że 15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli - jak mówił - możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów. - Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretne terminy seniorzy powyżej 80 roku życia, 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 70 roku życia. A 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70 roku życia - zapowiedział Michał Dworczyk. Poinformował też, że do wtorku wojewodowie będą wydawać decyzje administracyjne dotyczące organizacji systemu dowozu seniorów do punktów szczepień.

Większość Polaków chce się szczepić

- Obserwujemy poważny wzrost zainteresowania szczepieniami. W listopadzie ubiegłego roku jedynie 43 proc. Polaków deklarowało zamiar zaszczepienia się przeciw COVID-19,a w ostatnio opublikowanych badaniach to już 68 proc. Polaków - powiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Poinformował też, że będą trzy kanały, którymi można się umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia. - Pierwszy to jest internet, ale mówimy o seniorach w związku z tym część osób może nie czuć się zbyt pewnie w internecie. Dla tych osób jest możliwość umówienia się we własnej przychodni - stwierdził szef KPRM. Można też będzie zapisać się telefonicznie dzwoniąc pod numer 989.