Startuje druga edycja programu edukacyjnego „Recepta na sukces w farmacji” skierowana do studentów i absolwentów wydziałów farmaceutycznych w całej Polsce. Projekt zainicjowany przez firmę Gedeon Richter ma na celu wzmocnienie świadomości zawodowej młodych ludzi, zainspirowanie ich do walki o przyszłe plany oraz dostarczenie praktycznych wskazówek, jak szukać i  zdobyć satysfakcjonującą pracę w branży farmaceutycznej.

- Zeszłoroczne warsztaty zostały pozytywnie ocenione przez studentów jako inicjatywa pozwalająca na szersze spojrzenie na sytuację zawodową młodych farmaceutów. Spotkania dostarczyły im inspiracji i wpłynęły na zmianę schematycznego myślenia o karierze zawodowej farmaceuty. Bezpośrednie spotkania z trenerami pomogły studentom w poznaniu swoich mocnych stron, a rozmowy ze specjalistami z Gedeon Richter pokazały, jakie perspektywy daje praca w branży farmaceutycznej. W II edycji programu chcemy odpowiedzieć na realne potrzeby studentów w obszarze dotyczącym wyboru ścieżki zawodowej oraz dostarczyć im konkretne narzędzia i wskazówki wspierające ich w zdobyciu satysfakcjonującej pracy – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej z firmy Gedeon Richter.

Tegoroczne warsztaty poprowadzą: ekspert ds. rekrutacji pracowników z sektora farmaceutycznego oraz dziennikarz – specjalista ds. rozwoju osobistego. Ekspert z obszaru HR Marta Lebuda podzieli się wiedzą nt. tego jak napisać dobre CV i list motywacyjny oraz odpowie na pytania dotyczące poszczególnych etapów rekrutacji pracowników. Natomiast Łukasz Jakóbiak podczas swojego wykładu zmotywuje studentów i pozwoli uwierzyć im w swoje możliwości oraz zainspiruje ich do konsekwentnego dążenia do wyznaczonych celów.

Branża farmaceutyczna od wielu lat jest jedną z najprężniej rozwijających się, dlatego większe firmy mają stale otwarte projekty rekrutacyjne i aktywnie poszukują pracowników. Przy wyborze kandydatów zwracają uwagę przede wszystkim na ich zorientowanie na cel, motywację do osiągania sukcesów, umiejętność pracy w zespole oraz chęć zdobywania wiedzy.

- Większość absolwentów farmacji posiada te cechy, jednak mimo to mają trudności w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Aby im to ułatwić, podczas warsztatów postaramy się przybliżyć studentom specyfikę procesów rekrutacyjnych w branży farmaceutycznej. Odpowiemy na pytania jak poprawnie napisać CV, czy można przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak się na niej zaprezentować oraz gdzie można aplikować po studiach farmaceutycznych - tłumaczy Marta Lebuda, specjalista ds. HR, ekspert programu „Recepta na sukces w farmacji II”

Głównym i niezmiennym celem projektu jest podnoszenie prestiżu zawodu farmaceuty. W ramach programu zostanie przeprowadzone badanie opinii na 3 grupach farmaceutów aktywnych zawodowo: pracownikach aptek, pracownikach firm farmaceutycznych, pracownikach uczelni wyższych i innych instytucji naukowych.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Opublikowano: www.zdrowie.abc.com.pl, stan z dnia 23 października 2015 r.