Zarząd spółki twierdzi, że ogłoszenie dotyczy tylko jednej ze spółek Holdingu i że działalności medyczna prowadzona w innych podmiotach odbywa się bez przeszkód.
Dotyczy to działalności prowadzonej, między innymi w przychodniach i szpitalach we Wrocławiu, Górze, Ziębicach, Brzegu, w obiektach sanatoryjnych w Przerzeczynie Zdroju, a także usług transportu medycznego oraz dystrybucji hurtowni farmaceutyczno-medycznej.
Jednak od 1 lipca 2015 zamknięte zostało pięć oddziałów szpitala w Środzie Śląskiej, prowadzonego przez spółkę należącą do PCZ. Zarząd spółki wypowiedział kontrakt z NFZ na usługi szpitala, uzasadniając to koniecznością przeprowadzenia remontu.
Czytaj: Wypowiedzenie kontraktu w Środzie Śląskiej z powodu remontu szpitala >>>
PCZ informował też o sporze z bankiem dotyczącym zapłaty kredytu. Pod koniec czerwca 2015 roku bank przesłał do zarządu spółki pismo, w którym stwierdził, że kredyt został ponownie postawiony w stan wymagalności. Zarząd PCZ oświadczył, że zamierza dochodzić swoich praw na drodze sądowej, nie wyłączając roszczeń odszkodowawczych.
PCZ S.A. w ostatnim czasie informował także o zmianach w zarządzie i w Radzie Nadzorczej. Funkcję prezesa przestał pełnić Romuald Ściborski, który został przewodniczącym Rady Nadzorczej. Od 20 czerwca 2015 roku funkcję prezesa spółki PCZ S.A. pełni dotychczasowy wiceprezes ds. korporacyjnych – Stanisław Pachołek.
Polski Holding Medyczny PCZ posiada w sektorze usług medycznych 20 przedsiębiorstw leczniczych w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej, w tym 5 szpitali, 4 sanatoria, 10 przychodni, pogotowie ratunkowe i laboratorium diagnostyczne. Grupa PCZ prowadzi hurtownię farmaceutyczną i hurtownię medyczną oraz kancelarię brokerską w zakresie ubezpieczeń. Z usług świadczonych przez Grupę PCZ korzysta blisko 400 tys. pacjentów rocznie.