Polskie Centrum Zdrowia, prowadzące szpital w Środzie Śląskiej, wypowiedziało umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczącą leczenia szpitalnego. Jak wyjaśniła spółka w informacji przekazanej starostwu powiatowemu, szpital ma zostać czasowo zamknięty w celu dokończenia remontu.

Zamknięcie szpitala ma nastąpić na okres 6 miesięcy od 1 lipca 2015 do 31 grudnia 2015 roku. Wypowiedzenie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia wejdzie w życie 1 lipca 2015.

- Częściowe wyłączenie szpitala jest wskazane. Do 2016 roku PCZ ma zrealizować plan dostosowawczy. Mamy wiele skarg na warunki panujące w szpitalu, dlatego z mojego punktu widzenie czasowe zamknięcie jest zasadne - mówiła podczas sesji rady powiatu w Środzie Śląskiej Anna Wojtasińska-Żygadło, powiatowy inspektor sanitarny.

Szpital w Środzie Śląskiej został przejęty w 2010 roku przez Polski Holding Medyczny PCZ na drodze nabycia 100 procent udziałów w spółce Średzkie Centrum Medyczne w Środzie Śląskiej Sp. z o.o. Pod koniec 2012 roku PCZ S.A. zakupił od powiatu średzkiego budynek szpitala.

Polski Holding Medyczny PCZ posiada 20 przedsiębiorstw leczniczych, w tym 5 szpitali, 4 sanatoria, 10 przychodni, pogotowie ratunkowe i laboratorium diagnostyczne. Grupa PCZ prowadzi hurtownię farmaceutyczną i hurtownię medyczną oraz kancelarię brokerską w zakresie ubezpieczeń. Grupa świadczy usługi medyczne w pełnym zakresie (z wyłączeniem kardiochirurgii i kardiologii inwazyjnej). Z usług świadczonych przez Grupę PCZ korzysta około 450 tysięcy pacjentów rocznie.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.powiat-sredzki.pl, stan z dnia 11 maja 2015 r.