PZH zaleca przeprowadzenie weryfikacji dokumentacji medycznej szczepień ochronnych wykonanych w tej placówce, która powinna polegać na analizie i porównaniu wpisów dotyczących szczepień w historii choroby pacjenta, na karcie uodpornienia oraz w książeczce i książeczce zdrowia dziecka. Punktem koordynujących jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie.

Następnie należy wykonać badania odporności poszczepiennej na podstawie indywidualnej analizy ryzyka. Oznaczenie stężenia ciał poszczepiennych wykonuje się nie wcześniej niż przed upływem 4-6 tygodni od podania ostatniej dawki szczepionki. Badania takie wykonują laboratoria z odpowiednim wyposażeniem. PZH rekomenduje laboratoria takich jednostek jak laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, NIZP-PZH w Warszawie, Instytutu Matki i Dziecka lub Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka.

Gdy badania wykażą brak odpowiedzi poszczepiennej, konieczne jest opracowanie indywidualnego programu szczepień uzupełniających. Lekarz konsultujący powinien ustalić listę i terminy podania szczepień na podstawie interpretacji wyników przeprowadzonych badań.

PZH zaleca, aby podmiot leczniczy, w którym zostanie przeprowadzona konsultacja specjalistyczna osób szczepionych w Dom Med, dysponował kadrą medyczną z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem w dziedzinie wakcynologii, w miarę możliwości w ramach specjalistycznych poradni konsultacyjnych szczepień lub placówek Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Punkt informacyjny dla rodziców znajduje się w PSSE w Pruszkowie.