- Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę - napisał szef rządu na swoim koncie na Facebooku. Ale zaznaczył, że rząd pracuje normalnie, a on jest w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami.

- Premier Mateusz Morawiecki podczas kwarantanny wykonuje swoje obowiązki i spędza ją w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji, szef rządu nie ma objawów choroby - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Rzecznik wyjaśnił, że dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów. - O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna - dodał rzecznik rządu.

 


Z informacji rzecznika rządu wynika, że kwarantanna jest następstwem potwierdzenia we wtorek rano zarażenia u osoby, z którą premier miał kontakt w piątek 9 października. - U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby. Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych - podał Piotr Müller.

 Czytaj: Osoba na kwarantannie ma prawo do zasiłku chorobowego>>