Samorząd oczekuje także zobowiązania dzierżawcy w zakresie inwestycji oraz spłaty długów SP ZOZ w Mogilnie. Ważne będzie także doświadczenie w prowadzeniu działalności leczniczej. Negocjacje warunków dzierżawy rozpoczną się po 20 sierpnia 2015.
SPZOZ w Mogilnie obejmuje opieką specjalistyczną i szpitalną około 50 tysięcy osób. W skład zakładu wchodzą: Szpital Rejonowy w Mogilnie z oddziałami: dla przewlekle chorych i chorób wewnętrznych oraz działem pomocy doraźnej, Szpital Rejonowy w Strzelnie z oddziałami: chorób wewnętrznych, chirurgicznym, ginekologicznym, położniczym i oddziałem dla dzieci oraz działem pomocy doraźnej, przychodnie rejonowe w Mogilnie i Strzelnie oraz wiejskie ośrodki zdrowia w Gębicach, Markowicach i Wylatowie.
Placówka prowadzi także specjalistyczne poradnie: kardiologiczną, chirurgiczną, urologiczną, rehabilitacyjną, neurologiczną, dermatologiczną, diabetologiczną, ortopedyczną, okulistyczną, zdrowia psychicznego, otolaryngologiczną, stomatologiczną, onkologiczną, medycyny pracy oraz poradnię „K” a także laboratoria i pracownie diagnostyczne. Oferuje również pomoc w zakresie ratownictwa medycznego oraz nocną i świąteczną pomoc medyczną dla mieszkańców powiatu.
Kontrakt szpitala w Mogilnie z NFZ zawarty na rok 2015 ma wartość 16,5 mln zł. Szpital ma 9 mln zł długu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, samorząd jest zobowiązany do pokrycia tych zobowiązań lub do przekształcenia SPZOZ-u w spółkę.
Poszerzenie wiedzy z zakresu różnicowania odpowiedzialności podmiotu leczniczego zatrudniającego personel medyczny na podstawie takich form jak umowa o pracę czy tzw. kontrakt to zadanie szkolenia organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą mogli wybrać najkorzystniejszą, z punktu widzenia prowadzonej przez siebie działalności (także aspektów finansowych i podatkowych), formę współpracy z personelem medycznym.
Szczegółowe informacje: www.profinfo.pl