Pacjenci dostaną pieniądze za uszczerbek na zdrowiu
W Ministerstwie Zdrowia kończą się prace nad projektem ustawy o świadczeniach z tytułu wypadków medycznych. Zgodnie z nim pacjenci otrzymają pieniądze za uszczerbek na zdrowiu ze specjalnego funduszu wypadkowego- informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Fundusz zastąpiłby obecne komisje ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. Wysokość świadczeń byłaby wyliczana w oparciu o procentowy uszczerbek na zdrowiu, za każdy 1 procent uszczerbku pacjent otrzymywałby 780 zł. Fundusz wypłacałby też renty oraz oferował rehabilitację.
Czytaj: Można wystąpić do sprawcy wypadku o zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu>>>
Fundusz byłby finansowany ze składek płaconych przez placówki medyczne, a wypłata świadczeń nie byłaby uzależniona od błędu lub winy pracownika medycznego.
Cały artykuł www.edgp.gazetaprawna.pl






