Zmiany umożliwiają dyrektorom oddziałów Funduszu podejmowanie decyzji o realizacji przez jednego lekarza dentystę świadczeń w wymiarze większym lub mniejszym niż wymiar etatu określony w zarządzeniu - umożliwia to realizację większej liczby umów przez lekarzy dentystów w gabinetach zlokalizowanych na terenie szkół, gdzie lekarze nie są zainteresowani realizacją świadczeń w pełnym wymiarze etatu, lecz proponują pracę w  gabinecie przez kilka godzin w tygodniu.

Czytaj: Lekarze zarabiają więcej w prywatnych, dentyści i diagności w publicznych placówkach >>>

Zmieniono także warunki przyznawania dodatkowych punktów w ofercie, dotyczących pracy personelu pomocniczego. Punkty dodatkowe przyznawane są po spełnieniu warunku pracy personelu pomocniczego w pełnym wymiarze czasu pracy poradni, tak jak w przypadku spełnienia przez oferenta warunków wymaganych odnośnie personelu pomocniczego, wskazanych przez ministra zdrowia w rozporządzeniu w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

Pozostałe zmiany mają charakter redakcyjny i mają na celu uporządkowanie i doprecyzowanie treści zarządzenia w taki sposób, aby nie budziło wątpliwości interpretacyjnych.



 

Zarządzenie nr 94/2014/DSOZ weszło w życie 24 grudnia 2014 roku, jednak jego przepisy stosuje się do postępowań w sprawie zawarcia lub  zmiany umów od 1 stycznia 2015 roku.

Z dniem 31 grudnia 2014 r. traci moc zarządzenie Nr 77/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 12 grudnia 2013 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących leczenia stomatologicznego.

Opracowanie: Jacek Tkacz