Osoby zainteresowane, które odwiedzą stanowisko NFZ, będą mogły dowiedzieć się między innymi, jakie zmiany czekają pacjentów w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, na czym polega koordynacja świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych, a także jak będzie wyglądało leczenie szpitalne po wejściu w życie sieci szpitali.

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia spotykają się z pacjentami w każdą środę września 2017, w wybranych szpitalach, na terenie 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu. W każdym z tych miejsc NFZ organizuje specjalne punkty informacyjne, w których pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie „sieci szpitali”.

 [-DOKUMENT_HTML-]

W ostatnią środę września specjaliści NFZ odwiedzą Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią w Żarach, Zespół Opieki Zdrowotnej w Łowiczu, Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, Namysłowskie Centrum Zdrowia, Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu, Szpital Wojewódzki w Suwałkach, Szpital Miejski w Miastku, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, Szpital Powiatowy w Busku Zdroju, Szpital Powiatowy w Iławie, Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia oraz Szpital Powiatowy w Dębnie.

Przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli „sieć szpitali” wchodzą w życie od 1 października 2017. Nowe rozwiązania mają na celu usprawnienie organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przychodnie oraz poprawienie dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

 

Źródło: www.nfz.gov.pl