21 i 22 października 2019 r. odbędzie się w Warszawie XV Forum Rynku Zdrowia. Organizatorzy podkreślają, że jubileuszowa, piętnasta odsłona tego wydarzenia i mijająca w tym roku kadencja parlamentu stwarzają wyjątkową okazję do podsumowań obejmujących najważniejsze zmiany i decyzje w polityce zdrowotnej państwa.

- Termin tegorocznego Forum skłania także do prezentacji oraz omówienia strategicznych kierunków działań oraz wybranych, szczegółowych rozwiązań mających prowadzić do poprawy funkcjonowania polskiego systemu opieki zdrowotnej – zapowiadają organizatorzy.

W debacie o zagadnieniach związanych z zarządzaniem szpitalem weźmie udział Marcin Stępień, dyrektor ds. rozwoju rynku GRC administracja publiczna i ochrona zdrowia Wolters Kluwer Polska, w panelu dotyczącym zarządzania jakością w placówkach medycznych udział weźmie Piotr Welenc z Wolters Kluwer Polska. 

Podwyżki od stycznia dla ratowników medycznych i klauzula opt out - czytaj tutaj>>

 

Finanse, jakość i zarządzanie 

Wśród zaplanowanych kilkunastu sesji nie zabraknie dyskusji dotyczących najnowszych rozwiązań m.in. w zakresie technologii medycznych i dygitalizacji. Oprócz debaty inauguracyjnej odbędą się sesje o bardzo zróżnicowanej tematyce, związanej z polityką zdrowotną, organizacją, finansami i zarządzaniem, jak również z terapiami w wybranych dziedzinach medycyny. Co roku wydarzenie gromadzi ponad 1000 uczestników.

Prelegenci rozmawiać będą m.in.: o przemyśle farmaceutycznym w Polsce, brakach kadrowych, szpitalach w systemowej mapie kraju oraz telemedycynie – przegląd rozwiązań i skala zastosowań. 

Tradycyjnie już zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Gala, podczas której uroczyście wręczone zostaną Portrety Polskiej Medycyny – coroczne wyróżnienia przyznawane przez redakcję magazynu i portalu Rynek Zdrowia.