E-ZLA zostały wdrożone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W aktualnej koncepcji Projekt P1 nie będzie również obsługiwał e-zleceń.

W ramach Projektu P1 planuje się natomiast uruchomienie takich funkcjonalności jak e-Recepta, która wejdzie w życie w I kwartale roku 2018, e-Skierowanie, które będzie funkcjonować od IV kwartału 2018 roku, oraz zdarzenia medyczne oraz wymiana dokumentacji medycznej, co zostanie wdrożone w IV kwartale 2019 roku.

Wraz z udostępnieniem poszczególnych funkcjonalności pacjent będzie mógł uzyskać do nich dostęp przez Internetowe Konto Pacjenta.

Centralny system P1, udostępniony w ramach projektu, będzie gromadził indeksy o zdarzeniach medycznych, a także o dokumentacji medycznej wytworzonej w ramach tych zdarzeń. Elektroniczna dokumentacja medyczna będzie gromadzona lokalnie – w podmiotach, w których została wytworzona.

Resort zdrowia informuje, że w 2016 roku Komisja Europejska wyraziła zgodę na realizację Projektu P1 w kilku etapach.

Pierwsza faza obejmuje lata 2007-2015. Kwota wydatków poniesionych na realizację projektu w tej fazie wynosi 485 698 tys. zł, z czego 407 385 tys. zł pochodzi z budżetu środków europejskich.

Druga faza Projektu P1 jest planowana do realizacji w ramach działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Źródło: www.mz.gov.pl

 [-OFERTA_HTML-]