Jak poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu, działania są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na terenie parlamentu, ale także na stabilność funkcjonowania jednego z najważniejszych urzędów państwowych.

 

Część zakażonych koronawirusem będzie mogła zostać w domu>>

 

Mierzenie temperatury i wypełnianie oświadczeń

Wszystkim osobom wchodzącym na teren parlamentu, także posłom i senatorom, będzie mierzona temperatura; pracownicy przed wejściem będą wypełniać oświadczenia dotyczące m.in. kontaktu z osobami z podejrzeniem zakażenia koronawirusem - poinformował  dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

 

 


- Wprowadzone zostały kolejne kroki profilaktyczne i ochronne: wszyscy pracownicy przed wejściem będą zobowiązani do wypełnienia oświadczeń dotyczących kontaktu z osobami z podejrzeniem zakażenia wirusem oraz przebywania w krajach, do których podróżowania nie zaleca Główny Inspektor Sanitarny - poinformował dyrektor CIS. Wszystkim osobom wchodzącym na teren parlamentu będzie mierzona temperatura, także posłom i senatorom. Zamknięte zostały też sejmowe restauracje oraz ograniczono liczbę dostępnych wejść na teren kompleksu sejmowego.