Projekt jest skierowany do osób pełnoletnich, które nie mają zdiagnozowanej choroby, ale też nie są zadowolone ze swojej kondycji psychicznej. Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego lub zameldowania na terenie Małopolski nie jest konieczne. Z porad może korzystać każdy, kto czuje taką potrzebę.

Na zgłoszenia czeka zespół konsultantów – lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów. Porada to osobista rozmowa ze specjalistą trwająca około godziny. Projekt zakłada, że każdy jego uczestnik będzie mógł skorzystać z dwóch bezpłatnych wizyt: podstawowej i kontrolnej. Podczas takich spotkań będzie można się dowiedzieć jak uchronić się przed depresją, jak zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia i odzyskać radość życia.

Konsultacje udzielane są w Krakowie (w poradniach przy ulicy Olszańskiej 5 oraz w Centrum B 11 ) a także w Skawinie w Centrum Wspierania Rodziny, przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 17, w Wieliczce w Starostwie Powiatowym przy ulicy Dembowskiego 2, w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku, przy ulicy Kościuszki 68, w Zespole Leczenia Środowiskowego w Miechowie, przy ulicy Szpitalnej 3, w Nowym Targu w poradni zdrowia psychicznego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego , przy ulicy Szpitalnej 14, w Oświęcimiu w Szpitalu Powiatowym im. św. Maksymiliana, przy ulicy Wysokie Brzegi 4 oraz w Nowym Sączu, w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień, przy ulicy Waryńskiego 1.

Najnowsze badania epidemiologiczne wskazały, że od 10 do 20 procent ogółu populacji jest zagrożona wystąpieniem zaburzeń psychicznych. Oznacza to, że na terenie Małopolski takich osób może być od 300 do 600 tysięcy.

Program pod nazwą. „Profilaktyka depresji i rozpowszechnianie postaw prozdrowotnych w obszarze zdrowia psychicznego. Program edukacyjny dla mieszkańców województwa małopolskiego” jest finansowany od 2012 roku przez województwo małopolskie. Wykonawcą programu w roku2014 – tak jak w latach ubiegłych – jest Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.