Nieoficjalną informację o tym, że wiceminister złożył rezygnację ze stanowiska podał w piątek "Rynek zdrowia". Ministerstwo Zdrowia nie odniosło się wtedy do sprawy. W poniedziałek rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia potwierdził PAP, że Miłkowski zrezygnował z funkcji. Zgodnie z procedurą decyzję musi jeszcze zatwierdzić premier Donald Tusk.

Czytaj także na Prawo.pl: Od 1 września bezpłatne leki dla dzieci i osób 65+ - jest lista

Maciej Miłkowski ukończył Szkołę Główną Handlową oraz studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Zarządzanie i Ekonomika Technologii Medycznych. Od początku, tj. od kwietnia 1998 r., współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji VICTORIA.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Od czerwca 2007 r. do stycznia 2016 r.był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Od lutego 2016 r. pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Finansowych i stamtąd przeszedł do Ministerstwa Zdrowia.