Obserwujemy natomiast zwiększoną liczbę pacjentów, którzy chcą uzyskać  informację o warunkach jakie muszą spełnić, żeby mogli być przyjęci w ramach  Szybkiej Terapii Onkologicznej.

Staramy się aby wszyscy pacjenci, którzy są uprawnieni do otrzymania karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego otrzymali świadczenie w ramach Szybkiej Terapii Onkologicznej.

Czytaj: Mazowiecki Szpital Onkologiczny leczy bez limitów >>>

Ze względu na profil szpitala znaczna większość naszych pacjentów to pacjenci onkologiczni a więc pacjentom, którzy są  w trakcie  leczenia onkologicznego, a które było rozpoczęte przed 1 stycznia 2015 roku, zakładamy kartę DiLO, jak również wszystkim tym, których zdiagnozujemy w roku obecnym a którzy będą wymagali dalszego leczenia.

Dotychczas nie mieliśmy problemów z wystawianiem kart, a wszystkie pojawiające się na bieżąco pytania i wątpliwości wyjaśniamy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jeszcze na etapie prac legislacyjnych nad pakietem onkologicznym podjęliśmy decyzje o rozbudowie szpitala w odpowiedzi na zwiększone potrzeby społeczeństwa w zakresie świadczeń onkologicznych. Pod koniec 2014 roku został oddany do użytkowania rozbudowany Zakład Radioterapii, a pacjenci zyskali dostęp do kolejnych aparatów terapeutycznych w radioterapii. W pierwszym półroczy 2015 roku zostanie oddane dodatkowe skrzydło szpitala. Zwiększy się nie tylko baza łóżkowa, ale chorzy zyskają nowe miejsca do chemioterapii oraz dostęp do pogłębionej diagnostyki.



 

Pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji i całodobowej opieki personelu medycznego mają zapewnione zakwaterowanie w siedzibie placówki w ramach własnej bazy lokalowej. Mamy również podpisaną umowę z hotelem, zapewniając pacjentom zakwaterowanie oraz transport.

Uważamy, że pakiet onkologiczny będzie z korzyścią dla pacjenta, zwłaszcza jeśli chodzi o etap rozpoczęcia, diagnostyki  oraz kontynuacji  leczenia, który musi się odbyć z zachowaniem terminów określonych w rozporządzeniu.

Justyna Świeżek
Prezes Zarządu
Mazowiecki Szpital Onkologiczny