Wybory odbyły się na początku listopada 2017 roku w Wiedniu podczas XX zjazdu Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

Obejmując stanowisko, dr Zalewski automatycznie stał się pełnoprawnym i najmłodszym członkiem zarządu ESGO.

Dr Kamil Zalewski w 2017 roku skończył studia doktoranckie realizowane na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Klinice kierowanej przez profesora   Włodzimierza Sawickiego.  Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w kierowanej przez dr Marcina Miśka Jest wykładowcą i instruktorem podczas licznych kursów laparoskopowych organizowanych w SCO pod kierownictwem dr Miśka. Jego zainteresowania kliniczne obejmują leczenie chirurgiczne nowotworów ginekologicznych oraz chirurgię laparoskopową.

 [-DOKUMENT_HTML-]

Zainteresowania naukowe dr Zalewskiego to  również choroby nowotworowe i stany przednowotworowe sromu.  Realizuje je pracując w zespole profesor Magdaleny Kowalewskiej w Zakładzie Onkologii Molekularnej i Translacyjnej Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie. Jest głównym badaczem grantu przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu Preludium pt. mikroRNA w surowicy pacjentek ze śródnabłonkową neoplazją sromu oraz chorych na płaskonabłonkowego raku sromu, a także bierze udział w realizacji grantu przyznanego przez Narodowe Centrum Naukowe w ramach programu Sonata BIS pt. „Molekularne mechanizmy i markery progresji płaskonabłonkowego raka sromu”.

Jako członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej bierze udział w licznych projektach a w maju 2017, został wybrany koordynatorem Sekcji Młodych Ginekologów Onkologów działających w ramach PTGO.

ENYGO zrzesza ponad 700 młodych ginekologów, ginekologów onkologów i lekarzy pokrewnych specjalności (70 osób z Polski) i funkcjonuje w ramach struktur ESGO. Celem, jaki przed sobą stawia ENYGO, jest wspieranie młodych lekarzy zainteresowanych szkoleniem się w dziedzinie ginekologii onkologicznej w ich karierach zawodowych poprzez promowanie aktywności edukacyjnej – organizację licznych kursów, warsztatów i konferencji. Daje to możliwość nie tylko rozpoczęcia międzynarodowej współpracy naukowej ale także nawiązywania znajomości, wymiany poglądów i opinii między przyszłymi liderami ginekologii onkologicznej.

Do działań ENYGO, mających na celu poprawę procesu szkolenia w dziedzinie ginekologii onkologicznej w Europie, zalicza się również przygotowywanie ujednoliconej "książki specjalizacyjnej” z ginekologii onkologicznej (eLogbook), wydawanie przeglądu aktualnego piśmiennictwa „Life report” oraz prace nad opracowaniem europejskiego egzaminu specjalizacyjnego.

Źródło: PTGO