W trosce o bezpieczeństwo chorych i najwyższą jakość leczenia Centrum Radioterapii Amethyst wprowadziło specjalne opaski identyfikacyjne dla pacjentów. Pozwalają one szybko i bezbłędnie identyfikować chorego z jego planem leczenia, upraszczając jednocześnie procedury zgłaszania się na naświetlania. Procedury zapewniające bezpieczeństwo to część działań w zakresie GRC.

Każdy pacjent skierowany na radioterapię w Centrum Radioterapii Amethyst otrzymuje celulozową opaskę z numerem i kodem kreskowym, którą nosi podczas całego procesu leczenia. Materiał, z którego została ona wykonana, jest całkowicie bezpieczny i dostosowany do potrzeb medycznych. Dzięki indywidualnemu numerowi i kodowi kreskowemu możliwa jest natychmiastowa identyfikacja pacjenta z jego danymi oraz przygotowanym planem leczenia, zapisanymi w chronionych systemach komputerowych ośrodka. Gwarantuje to chorym pewność i precyzyjność stosowanych naświetlań.

Zastosowanie takiego rozwiązania ma na celu nie tylko zapewnienie wysokiej jakości leczenia oraz bezpieczeństwa, ale także większą wygodę dla pacjentów. Upraszcza ono bowiem wszelkie procedury i sposób rejestrowania się w Centrum Radioterapii Amethyst podczas trwającej terapii. Specjalny czytnik znajdujący się w Punkcie Obsługi Pacjenta rejestruje wizytę pacjenta bez konieczności kontaktu ze specjalistą. Dzięki temu chorzy nie muszą czekać w kolejce, a system komputerowy błyskawicznie odnotowuje ich obecność.

Centrum Radioterapii Amethyst prowadzone jest przez holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Center. Sieć Amethyst działa w Polsce, Rumunii i Niemczech.

Holding powstał w 2010 roku. Właściciele R.T.C. inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant A&ampD Pharma czy TAOZ Holdings, międzynarodowa sieć stacji dializ. Byli już obecni w Polsce, w latach 2000-2006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ.

W Polsce R.T.C. działa poprzez Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP), spółkę celową powołaną do realizacji inwestycji w Krakowie i Przemyślu - w Krakowie we współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera, w Przemyślu z Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Ojca Pio. Z drugiej z inwestycji jednak spółka zrezygnowała. Podobne Centrum powstaje także w Płocku.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.centrum-radioterapii.pl, stan z dnia 27 lipca 2015 r.