Będą tutaj działać między innymi poradnie: onkologiczna, onkohematologiczna oraz ginekologii onkologicznej. W ośrodku radioterapii znajdzie się też miejsce dla oddziału onkologii klinicznej oraz hostelu, przeznaczonego dla osób, u których można zastosować terapię w trybie ambulatoryjnym.
Wyposażenie placówki będą także stanowić dwa akceleratory liniowe, tomograf komputerowy, pomieszczenia dla pracowni planowania radioterapii oraz pomieszczenia dla pracowni fizyki medycznej.
Budynek ośrodka radioterapii w gorzowskim szpitalu będzie miał ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Każdego roku będzie się w nim leczyło około 1000 osób.
Ośrodek to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji medycznych na północy województwa lubuskiego. O budowę jednostki, której koszt szacowany jest na 65 mln złotych, gorzowski szpital starał się przez 7 lat. Dzięki decyzji prezydenta Gorzowa Wlkp. budowa może się rozpocząć jeszcze w 2016 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pacjenci będą się tu leczyć w grudniu 2018 roku.
Projekt „Rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. o Ośrodek Radioterapii w celu zwiększenia dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych w zakresie chorób nowotworowych” ma zmniejszyć proporcje w zakresie zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe w województwie lubuskim w porównaniu z pozostałymi regionami Polski oraz z krajami Unii Europejskiej.
Będzie to inwestycja współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 (21 mln złotych) i Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych (35 mln złotych). Cześć pieniędzy (8 mln złotych) dołoży Urząd Marszałkowski, a jeden milion złotych ze swojego budżetu wygospodaruje szpital.
Źródło: www.szpital.gorzow.pl