– To krok do podpisania nowego układu, pierwszego od dziesięciu lat – podkreśla marszałek Polak.

Porozumienie intencyjne zawiera dwie ważne zmiany. Dotyczą one wypłacania dodatku za wysługę lat za pracę w szpitalu oraz nagród jubileuszowych. Po ostatecznym podpisaniu układu zbiorowego zostanie on zarejestrowany w Inspekcji Pracy. 

Wszystkie strony zadeklarowały współpracę. Porozumienie podpisali: Elżbieta Anna Polak marszałek województwa lubuskiego, zarząd spółki: Jerzy Ostrouch i Robert Surowiec, Andrzej Andrzejczak z NSZZ Solidarność, Maria Kozimur z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia, Lubomira van der Linden z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Anna Małochwiej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

 



W ubiegłym tygodniu marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się ze szefami związków zawodowych lecznicy w związku z prowadzonym przez nich protestem, dotyczącym zbyt niskiego kontraktu placówki z NFZ na rok 2017. W rezultacie rozmów udało się uzyskać kompromis i szpital podpisał kontrakt z NFZ na rok 2017 o wartość i 211 mln.

Według związków zawodowych działających przy lecznicy wartość kontraktu jest zbyt niska. Zgodnie z założeniami kompromisu zarząd województwa zaapelował do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie środków finansowych dla regionu lubuskiego. 

Wysokość kontraktu szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia jest ważna nie tylko w kontekście działalności bieżącej szpitala, ale także jego rozwoju.  Szpital czeka duża inwestycja, jaką jest budowa Ośrodka Radioterapii, która już została zakontraktowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 na kwotę 22 mln zł. 

Źródło: www.lubuskie.pl
 

Czytaj także: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>